21 Ekim 2013 Pazartesi

Haftanın Hikaye Kitabı - Çiftlikte

İşte haftanın hikaye kitabı : Tübitak Yayınlarından "Çiftlikte".

Uyku öncesi okuduk kitabımızı. Bir ben bir kızım... 

Kitabımızda bir çiftlikte yaşamanın nasıl bir şey olduğu anlatılıyor. Kalın kapaklı ve baskı kalitesi çok güzel. Gözü yormayan pastel tonlarda boyamalar yapılmış. Ebat olarak ta ne çok büyük ne çok küçük. Tübitak bu işi biliyor gerçekten.

+3 yaş olan kitabımızı 3 yaşımızı kutlamaya 5 ay kala okumuş bulunuyoruz :)

 

Öykümüz "Bir çiftlikte yaşamanın nasıl olduğunu hayal edebiliyor musunuz?" sorusu ile başlıyor. Kızım ile bu resim hakkında konuştuk biraz. Her zaman ki gibi Pepee yi andık :) Dedesinin çiftliğinde neler yaptığını konuştuk. Daha sonra kitabımızı okumaya koyulduk.

Sabah güneşin doğuşunu karşılayan horozun ötüşüyle başlıyor hikaye, ve sırası ile bir gün boyunca çiftlikte hangi işler yapıldığı anlatılıyor. 

İneklerin sağılması, koyunların beslenmesi, tavuk yumurtalarının toplanması,tarlanın sürülüp ekilmesi ve hasat yapılması gibi bir çok noktaya değiniliyor. 

 


Biz en çok bu kuzucuğun biberonla süt içtiği sayfayı sevdik :) Bizden bir şeyler bulduk içinde :))

 

Ve koca bir günün ardından evine dönen çiftci ve çocuklarının resimlerinin olduğu bu sayfa ile öykümüz sonlanıyor.  Biz çok sevdik bu aileyi. Ama en son da ki "Bir çiftlikte yaşamak ister miydiniz?" sorusuna fındığım hiç düşünmeden hayır dedi :) Çiftlikte ki hayat zor gelmiş olsa gerek bizim tembel kuzuya :))

1 yorum:

  1. Cok guzelmis kitabiniz not alindi alinicaklar.listesine eklendi :)

    YanıtlaSil