6 Şubat 2014 Perşembe

Akıllı Kitabımız, süprizli boyama ve ince motor becerileri

Bugüne bir kitap ile başladık. Daha önce unnado indiriminden bu da nasıl birşey ki deyip deneme amaçlı aldığım ve bize biraz ağır mı ne diye bir kenara ötelediğim Akıllı Kitaplar serisinin 5.kitabı.

Kitap oldukça kaliteli, kullanışlı.
 

Eşleştirme seven kuzum ile birkaç etkinliği yaptık ve sıkılmaya başlayınca bıraktık. Ama bizce tamamdır. Biz beğendik kitabı :)Sonrasında yine bir sırçasız boyama etkinliği yaptık ama neyle yaptık hiç sormayın :))

Mağazalarda ilginç şeyler görünce biz birşey yaparız ki bununla deyip atıveriyorum sepete hemen :)
İşte bu da onlardan biri :) Kendileri aslen bir topuk taşı ama bizim için oldu boyama aravı :)) 
Fena da olmadı sanki :))) 
Ha bu arada resimde kızım güneş yapcam diye tutturup köşeye bir güneş konduruverdi parmaklarıyla :) 

Seviyorum kızımın hayal gücünü kullanmasını.

Kelebek şablonunu yerinden çıkarınca ortaya çıkan beyaz kelebeğimizi dünden kalan mozaikler ile tamamlayalım dedim. Ama bizim cadı sabredemedi... Böylece bıraktık...

Sonra el göz koordinasyonumuzu geliştirici bir oyun oynadık. Kutunun içine yüksekten (aslında ayaktan olmalı) misketler boncuklar attık :) Çok keyif aldık. Bebişim arada kolaya kaçsa da :))

 

Sonrasında minik kaslarımızı geliştirip makas kullanma becerimizi ilerletmek için değişik malzemeler ve makasımızın olduğu tepsiyi sundum kızıma.

Biraz oyalandık sanırım bir 5 dk :)) Sıkılgan kuşum beniiiimmmm....Oyun hamuru delisi kuşun son oyunu oyun hamurlarından toplar yapıp kürdanlar yardımı ile şekiller oluşturmaktı .
Toplar kısmını Ece halletti ama kürdan kısmını bize devretti.


Biz de hummalı bir çalışma yapıp babası ile kızıma bunları hazırladık :P
 

Bugünlükte bizden bu kadar efem :) Günden güne büyüyen kuzum ile nice güzel günlere ...

3 yorum:

  1. herbiri birbirinden guzel etkinlikler. masallah ecenaz'a..

    YanıtlaSil
  2. Kitap gerçekten güzel görünüyor, biz de olur olmadık şeyler alıyoruz, ama topuk taşından boyama baskı yapacak kadar üretken değiliz, maşallah size :)) dikkat süresi değişken oluyor çocuklarda , bir de bu aralar herşeyden az az yapıp çok şey yapma derdinde oldukları için normaldir inşallah:)

    YanıtlaSil
  3. Topuk taşı olayına bayıldım bende masa temizleme de kullnamıştık..bunu da deneyelim ben çok beğendim..Süper olmuş.Misket fırlatma da tam derinime göre..Bu arada bizim ki de hamura bayılıyor her gün oynar...Ecenazla zevkleri çok uyuşuyor:)

    YanıtlaSil