1 Eylül 2013 Pazar

Pazar keyfi ve Meraklı Minik Eylül sayısı

Yaz mevsimi yavaş yavaş sona eriyor maalesef... Ve bugün itibari ile annenin yaz tatilide bitmiş oldu. Son günümüzü çok iyi değerlendirdik ama :)

Dayımızın sınavı vardı bugün. Onu okuluna bıraktık ve bizde Hatay'ın keşfedilmemiş güzelliklerinden biri olan bu kahvaltı evini keşfettik çekirdek aile olarak.

Burası şahane bir köy... Karadenizin özlediğim yeşilliğine bir nebzede olsa hasret giderdim.

Çardakta kahvaltı keyfi Ecenaz hanımında hoşuna gitti :) Annesi ve babası ile mutlu mutlu pozlar verdi yavrum.Zaten yemek yemek ile hiç arası olmayan Ece kuş beklemekten sıkılmıştı. Bir an önce çardaktan inip kendini yeşilliklere,parka atmak istedi. Ama her zamanki gibi anni sende gel dediği için kahvaltıyı beklemek zorunda kaldı. Resimler mutsuzluğunun ifadesi...

İlk kez yakından at gördü bugün yavruşum. Korkmadı ama temkinliydi...


Zorla börek yiyip kahvaltı ettikten sonra parka koştu. Doyasıya oynadı :) Havuza giren bebeleri gördü :) Anne bizde denize gidelim dedi ve dayımızı üniversitesinden almak üzere ayrıldık bu şirin ve huzurlu yerden...

 

Daha sonra AVM gezisi yaptık ve  kızımın uçan balon kolleksiyonuna bir yenisini ekledik Caillou'lu balonumuzla :)Gezerken Meraklı Minik dergimizin Eylül sayısını almayıda unutmadık tabi. Ve bu sayı bizim kızın zaaflarından biri olan Trenleri içeriyor. Ecenaz her Avm ye gidişinde en az bir tur oradaki çocuk trenlerine binmeden geri dönmüyor. Ve işte bu tren sevgisi ile eve gelir gelmez etkinliklerimizi yapmaya başladık.

Dergimizin eki olarak Tren Tombalası etkinliği verilmişti.


Biz bu oyunu kendimize göre uyarladık ve eşleştirme - yapıştırma çalışması olarak oynadık. 

Ecekuş kendi minnak parmakları ile tombala pullarını ayırmaya çalıştı şablondan. Arada anne desteği oldu elbet. 


Tren kartlarımızı büyük boy resim defterimize yapıştırdık.Daha sonra pulları uygun olan vagonun üstüne yapıştırdık.
Şekillerin yönleri konusunda sıkıntılar var, çünkü bizim sıkılgan kuş bir an önce bitirme derdindeydi. Tombala kartlarıyla eşleştirmemiz sona erdiğinde dergimizin yanında verilen tren oyuncakları etiketlerimizi defterimizin boş kalan yerlerine yapıştırdık. 

Bu etiketleri çıkarmak içinde epey mücadele verdik doğrusu. Hem çok küçüklerdi hem de çıkartma yerleri zor ayrışıyordu.


Son olarak anne şimdi beni çek deyip poz verdi fındık kurdum :) Ah ah pek cimcime bu peeekk :)) Şu resimlere bakın yaaa ... Allah nazarlardan saklasın güzel kızım seni...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder